З Національної бібліотеки Киргизстану зникла Острозька Біблія

У Киргизстані з Національної бібліотеки за невідомих обставин зникли два раритетних видання XVI століття, повідомила в понеділок урядова газета «Слово Киргизстану».

За даними видання, зі сховищ пропали книги «Апостол» (1564 року видання) та «Острозька Біблія» (1581 року), повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Востаннє ці книги виставлялися в жовтні 2010 року на книжковій виставці Нацбібліотеки «Світ російської літератури в Киргизстані», яку відвідали президент Роза Отунбаєва і спецпредставник президента Росії Володимир Рушайло», – повідомляє газета. Проте днями стало відомо, що названі екземпляри зникли з рідкісних і особливо цінних видань Нацбібліотеки. У статті наводяться слова завідувачки відділу Айтбю Самарбекової, що ці книги передані Росії в обмін на інші книги.

«Дані книги видані в епоху Івана Грозного і є величезною цінністю. Наприклад, у серпні 2007 року екземпляр «Острозької Біблії» був проданий у Лондоні майже за 1 млн дол, а «Апостол» є першою книгою, надрукованою слов’янською мовою», – повідомила газета.

Директор Нацбібліотеки Жилдиз Бакашева заявила в інтерв’ю одному з місцевих інформагентств, що «бібліотека не практикує обмін рідкісними виданнями».

У правоохоронних органах поки що не підтвердили і не спростували цю інформацію, і, як наслідок, чи порушено кримінальну справу.

Острозька Біблія – перше завершене видання Біблії церковнослов’янською мовою, опубліковане в Острозі (тоді Велике князівство Литовське) Іваном Федоровим у 1581 р. зусиллями православного князя Костянтина Острозького, підготовлене гуртком науковців при Острозькій школі. Острозька Біблія є зразком друкарського мистецтва України кінця XVI століття. У книзі вміщено передмову Острозького, віршовану передмову Мелентія Смотрицького з похвалою видавцеві, післямова Федорова.

Нагадаємо, що в стінах українського уряду зникли чотири цінні картини, які належать Національному художньому музею України. Дві з них зникли взагалі, замість інших двох з’явилися фальшивки.

Newsru