Румуни розкупили 300 тисяч примірників книжки про їхню війну з українцями

В Румунії продали вже 300 тисяч примірників роману Крістіана Негря Sange pe Nistru (“Кров на Дністрі”), в якому описується можливий військовий конфлікт між румунською армією з одного боку, і придністровською та українською – з другого. Нагадаємо, що в Румунії проживає удвічі менше людей, ніж в Україні – близько 20 мільйонів.

“Бессарабія і Румунія рано чи пізно об’єднаються. Але якою у цій ситуації буде реакція Придністров’я, Росії?” – зазначається в анотації румунського видавництва Marist.

У книзі розповідається про те, як румунська армія переходить річку Прут в чотирьох місцях і висувається до Кишинева, де і відбувається один з головних боїв з придністровськими та українськими військовими частинами. Військові дії відбуваються також і на території Румунії.

Роман, який можна придбати в книжкових магазинах країни, є продовженням трилера Негря “Сand armele vorbesc” (“Коли зброя говорить”), де описується державний переворот в Україні, що згодом призвело до військового протистояння з Румунією.

Варто сказати, що територіальні питання завжди відігравали і далі відіграють дуже важливу роль для всіх держав, а надто для країн-сусідок, яким часто доводиться ділити землю. Так, екс-прем’єр-міністр Молдови якось заявив, що Україна хоче розширити територію за рахунок Придністров’я і Молдови.

NewsRu.ua