Помер визначний американський письменник Гор Відал, який першим порушив тему гомосексуальності

У США у вівторок, 31 липня, на 87 році життя помер письменник Гор Відал. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на племінника письменника Берра Стірса (Burr Steers). За його словами, Відал помер від ускладнень від запалення легень у своєму будинку на Голлівудських пагорбах.

Гор Відал вважався класиком американської літератури 20 століття, поряд з Норманом Майлером і Труменом Капоте. Він прославився своїми есе, п’єсами, сценаріями і романами, серед яких особливо відомі «Лінкольн», «Місто і стовп», «Майра Брекінрідж».

Відал одним з перших в американській літературі порушив тему гомосексуальності. Сам він не приховував своїх зв’язків з чоловіками. Він ніколи не був одружений і прожив 53 роки з Ховардом Остеном (Howard Austen).

У числі літературних нагород Відала Національна книжкова премія, яку він отримав в 1993 році за есе «Сполучені Штати (1952-1992)». У 2009 році він став почесним президентом Американської гуманістичної асоціації. До нього цю посаду обіймав Курт Воннегут, який помер в 2007 році.

Гор Відал був також відомий своїми коментарями на суспільно-політичні теми, пише The New York Times. Зокрема, він був послідовним критиком американської зовнішньої політики. Після терактів 11 вересня він стверджував, що їх глибинною причиною є саме імперіалістська політика США по відношенню до інших країн. Згодом він брав участь в демонстраціях проти війни в Іраку. У 2009 році Відал заявив, що Штати скоро перетворяться на військову диктатуру.

Lenta.ru