Відомі претенденти на Букера – довгий список

Дванадцять книг увійшли до лонг-листу Букерівської премії (Man Booker Prize), включаючи нові роботи колишніх лауреатів і номінантів цієї престижної нагороди англомовної літератури, – про це повідомляє оргкомітет премії.

Всього на конкурс цього року було подано 145 заявок, із яких журі премії відібрало найбільш гідні, на їхній погляд, твори.

У довгий список, зокрема, увійшли книга лауреата Букера-2009 британки Хіларі Ментел Bring Up the Bodies (неофіційний переклад – «Внесіть тіла»), яка є продовженням книги-переможниці премії трирічної давності – «Вовча зала» (Wolf Hall) – про криваву епоху короля Генріха VIII.

У лонг-листі ще кілька письменників, чиї книги вже входили в довгі і короткі списки номінантів премії в різні роки, – Нікола Баркер, Андре Брінк, Тан Тванна Енг, Майкл Фрейн, а також чотири літератори-дебютанти.

Дев’ять номінантів представляють Британію, по одному – Індію, ПАР і Малайзію.

Планується, що короткий список Букерівської премії буде оголошено 11 вересня, а ім’я лауреата буде названо на урочистій церемонії в Лондоні 16 жовтня. Журі з п’яти чоловік в цьому році очолює редактор літературного додатка газети Times Пітер Стотард.

Букерівська премія, заснована в 1968 році, вручається щорічно за кращий прозовий твір англійською мовою, написаний громадянином Великобританії, Ірландії або однієї з країн британської Співдружності. Переможець отримує приз в 50 тисяч фунтів стерлінгів. Крім того, всім фіналістам, включаючи переможця, вручається чек на 2,5 тисячі фунтів, а також виконане вручну подарункове видання книги.

РИА Новости