Суперечки: яке місто описане в «дорослому» романі Джоан Роулінг?

Новий роман Джоан Роулінг, перший досвід письменниці в створенні по-справжньому дорослої книги ще до свого виходу вже викликав неабиякі суперечки в середовищі шанувальників творчості письменниці. 27-го вересня заплановано вихід роману «Вільне місце» у Великобританії.

Серед читачів вже йдуть численні мережеві дискусії, предметом яких є виписане у книзі вигадане місто Пегфорд.

Подібно до семи грецьких міст, які до цих пір борються за звання батьківщини Гомера, в нинішній Англії також кілька містечок борються за право називатися прототипом Пегфорда.

Перший з них – Келсо – значною мірою схожий з Пегфордом. Тихе британське містечко з п’ятьма тисячами жителів, мощена бруківкою центральна площа і абатство дванадцятого століття, виведене в романі.

Наступний претендент – Річмонд. Він теж дуже схожий на Келсо, хоча його монастир буде молодший описаного в книзі. Однак, його жителі твердо впевнені, що саме Річмонд описаний в романі Роулінг.

І, нарешті, найбільш вірогідний прототип – Тьюксбері, розташований в графстві Глостершир. Тут також є і площа, і абатство 12-го століття, однак, найбільш близьким претендентом на звання Пегфорда його робить близькість до місця, де народилася сама Джоан Роулінг.

Оскільки давно не секрет, що Роулінг часто використовує у своїх романах свої дитячі спогади (як наприклад у випадку з професором Северусом Снейпом, який практично списаний з одного з її шкільних вчителів), то можна припустити, що жителям цього містечка пощастило більше за інших – після виходу книги містечко з чималою вірогідністю стане новою Меккою для літературних туристів, що цікавляться творчістю Роулінг.

 Новости литературы