У Франції знизили податок на продаж книг

Міністр культури нового французького уряду Орелі Філіпетті прислухалася до стогонів незалежних книготорговців.

Як повідомляє портал Publishing Perspectives, Міністр культури Франції Орелі Філіпетті (Aurélie Filippetti), що займає свою посаду лише два місяці, вже встигла зробити заяву, вельми значиму для учасників місцевого книжкового ринку. Вона пообіцяла, що ставка ПДВ на друковану книжкову продукцію буде знижена з 7% до 5,5% – тобто, повернеться на недавній рівень: саме такий розмір податку був до квітня цього року, після чого збільшився.
Філіпетті уточнила, що за підсумками зустрічей з керівниками книжкової торгівлі та регіональною владою, вона має намір «взяти під опіку» незалежні книжкові магазини. Зниження ставки ПДВ – перший крок у цьому напрямку, який, на думку міністра, необхідно зробити навіть незважаючи на дефіцит бюджету. Вона також планує активно підтримувати ініційовані Національним центром книги (Centre National du Livre) заходи підтримки «незалежних» у справі залучення до ринку цифрових книг.

На останній асамблеї Національного синдикату видавців, де був обраний новий президент об’єднання – Вінсент Монтань (Vincent Montagne) – Філіпетті заявила про те, що видавці зможуть розраховувати на підтримку уряду в тому випадку, якщо, у свою чергу, будуть полегшувати життя книготорговцям та бібліотекам: «Солідарність – це ваш обов’язок». Вона також згадала про необхідність всіма силами відстоювати знижену ставку ПДВ на е-книги. Факт існування якої, до речі, в самий найближчий час доведеться пояснювати Європейській комісії.

Pro-books