Спадкоємці Толкієна залишилися незадоволені екранізацією «Володаря перснів»

Виступаючи на виставці Comic-Con, Пітер Джексон заявив, що найближчим часом не планує знімати екранізацію книги Джона Рональда Руела Толкієна «Сильмарилліон».

Це пояснюється тим, що спадкоємці письменника залишилися незадоволені версією «Володаря перснів», поставленою Джексоном. При цьому вони володіють винятковими правами на «Сильмарилліон», але не на трилогію про персні всевладдя і «Хоббіта». Це і дало Джексону можливість поставити фільм на основі останньої з перелічених книг.

Кінематографіст оголосив про те, що завершив зйомки «Хоббіта», на початку липня 2012 року. Стрічка буде розбита на дві частини. Перша з них вийде у прокат з підзаголовком «Несподівана подорож» у грудні 2012-го (прем’єра відбудеться у Новій Зеландії в листопаді). Друга серія буде названа ​​«Туди і назад» і вийде на екрани в грудні 2013 року.

Толкієн почав працювати над текстами, що увійшли в «Сильмарилліон», у 1914 році – тобто задовго до публікації «Хоббіта» (ця книга вийшла в 1937 році). Тим не менш, «Сильмарилліон» був опублікований тільки в 1977-м, через чотири роки після смерті письменника. Включені в книгу легенди були підібрані і відредаговані сином Толкієна Крістофером.

Lenta.ru