Видавці всього світу купують «еротичний тренд»

Права на випуск суперхітової трилогії «П’ятдесят відтінків», що вийшла з-під пера британської письменниці Е. Л. Джеймс, продані вже більш ніж в чотири десятки країн.

За повідомленням журналу The Bookseller, міжнародне агентство ILA, яке за дорученням британської асоціації Valerie Hoskins управляє правами на переклади творів Еріки Леонард, встигло на сьогоднішній день продати права на три романи серії «Відтінки сірого» в 41 країну. Новоявлена письменниця з псевдонімом Е. Л. Джеймс примудрилася перетворити на світовій супербестселер власний мережевий фанфік з «вампірської саги» Стефані Майер, тепер визнана ще й родоначальницею нового «еротичного тренда» на книжковому ринку.

Більшість видавців, які купили права, планують вивести романи на ринок до кінця цього року. У семи країнах – Іспанії, Італії, Німеччини, Португалії, Данії, Румунії та Сербії – книги вже знаходяться у продажу, та ще й з чималим успіхом: німецьке видавництво Goldmann додруковує перший том трилогії – «П’ятдесят відтінків сірого» вже в шостий раз, а видавництво Mondadori в Італії, керуючись попитом, загалом надрукувало 1,39 мільйона примірників трьох творів.

Показники продажів «50-ти відтінків» у США і Великобританії, тим часом, зберігають лякаючу динаміку протягом цього літа. За останніми даними, американські читачі всього за півтора місяці з моменту попереднього рекорду (планки в 10 мільйонів копій) встигли придбати ще 9,4 мільйони примірників – у друкованому та цифровому форматах. Продажі м’якої обкладинки в Британії імовірно перевищили мільйон копій, а всього на ринках англомовних країн затребуваний читачами виявився 31 мільйон примірників.

Pro-books