У Росії проходить друге читання закону про цензуру в Інтернеті

Сьогодні, 11 липня проходить друге читання закону «Про інформацію» в Державній Думі Російської Федерації. Ці поправки можуть стати основою для реальної цензури в мережі Інтернет – формування списку заборонених сайтів та IP-адрес з їхньою подальшою фільтрацією.

 

У зв’язку з цим Вікіпедія російською мовою 10 липня була закрита за рішенням спільноти в знак протесту проти пропонованих поправок до закону «Про інформацію», обговорення яких проходить сьогодні в Державній Думі Російської Федерації. Цю інформацію можна знайти на сайті самої Інтернет-енциклопедії.
Лобісти та активісти, які підтримують дані поправки, стверджують, що вони спрямовані виключно проти контенту на зразок дитячої порнографії «і тому подібних речей», але дотримування положень і формулювань, винесених на обговорення, спричинить створення в Росії аналогу «великого китайського файєрвола». Практика застосування законодавства, що існує в Росії, говорить про високу ймовірність найгіршого сценарію, при якому незабаром доступ до Вікіпедії буде закрито по всій країні.

Поправки набудуть чинності після третього читання, дата якого поки не визначена.

За матеріалами Ru.wikipedia