Дитячі книги потребують вікової сертифікації – вважає автор дитячих романів жаху

Автор дитячих бестселерів П.Тейлор вважає, що дитяча література стала занадто жахливою, тому потрібно створити систему вікової сертифікації.

На ефірі BBC Breakfast П.Тейлор заявив, що він планує відмовитися від напрямку, який розробив у своїй останній трилогії «Vampyre» серії «Лабіринт», де зображені вампіри на тлі Йокширу під час Другої світової війни. За словами Тейлора, дехто з читачів оцінив цю книгу, як найстрашнішу з усього, що вони коли-небудь читали з дитячої літератури.

«Я змінив свою думку: я вважаю, що дитяча література зайшла надто далеко», – говорить автор.

З його коментарів витікає, що дитяча література зараз оповідає про залишених батьками дітей, без батьків, на відміну від літератури минулих часів, коли діти в книжках були безтурботні і щасливі та весь час потрапляли в пригоди.

Тейлор розповів, що він почав знову писати пригодницькі оповідання для дітей замість романів жаху. «Мене в це втягнули – я відвідував багато шкіл та бачив, що діти писали, і я подумав, що це саме те, що діти хотіли би читати», – сказав він. «Тому я написав книгу про вампірів, яка вийшла дуже чорною, страшною і реалістичною, і я розумію,  що людям здається, що я надто далеко зайшов».

Тейлор вважає, що необхідно встановити вікові рамки в системі дитячої літератури, незважаючи на те, що ця ідея обговорювалася видавцями 4 роки тому та з боку самих авторів лунали протестні думки. «На мою думку, поступ полягатиме у створенні системи сертифікації для книг, так само як це відбувається в кіно», – сказав Тейлор.

За матеріалами Guardian