Роман Фолкнера надрукували кольоровими чорнилами

Британське видавництво The Folio Society 6 липня випустило роман класика американської літератури Вільяма Фолкнера «Шум і лють», надрукований кольоровою друкарською фарбою. Як пише The Guardian, сам письменник хотів, щоб його роман про крах впливової сім’ї Компсонов вийшов саме в такому вигляді.

«Шум і лють», вперше опублікований в 1929 році, є одним із самих складних для сприйняття творів Фолкнера, оскільки оповідь у ньому викладена непослідовно. З одного боку, оповідь ведеться від імені кількох героїв, з іншого боку, постійно порушується часова послідовність подій – автор перескакує з цього часу на минуле, описуючи ті самі епізоди з різних точок зору.

Особливо важкою вважається та частина, де оповідь ведеться від імені молодшого сина сімейства Бенджі, який страждає олігофренією. Вільям Фолкнер, який вважав «Шум і лють» кращим своїм романом, хотів, щоб ця частина була надрукована чорнилом різних кольорів, які б виділяли різні часові рівні. На думку Фолкнера, це б значно полегшило читання, однак при першій публікації книги було вирішено використовувати курсив, щоб відокремити один час від іншого, проте це виявилося не дуже ефективно.

The Folio Society готувало публікацію з двома фахівцями, які в першій частині знайшли 14 різних часових відрізків, що лежать у проміжку між 1900 і 1929 роками. У результаті видавничий дім використовував 14 фарб – одна частина тексту вийшла синьою, інша – зеленою і т.д. Спочатку видавництво хотіло, щоб таким чином були надруковані всі чотири частини, проте фолкнерознавці відмовилися від цієї ідеї, оскільки не змогли зрозуміти деякі нюанси в романі і точно визначити час дії.

Нове видання вийшло накладом в 1480 примірників, кожен коштує 345 доларів. Вихід книги з різнобарвним друком приурочений до п’ятдесятиріччя з моменту смерті Фолкнера, лауреата Нобелівської премії з літератури (1949).

Lenta.ru