У французькому Авіньйоні відкривається найбільший у світі театральний фестиваль

На півдні Франції в суботу, 7 липня, відкрився найбільший у світі театральний фестиваль.

Середньовічне французьке місто Авіньйон в шістдесят шосте стане європейською театральною столицею, де протягом трьох тижнів понад п’ятсот театральних колективів з усіх куточків планети в режимі нон-стоп показуватимуть вистави, передає IТАР-ТАСС.

Як повідомили організатори, цього разу в офіційній програмі представлено 35 постановок, більшість з яких були задумані спеціально для Авіньйонського театрального свята. Цього року виступити у ролі художнього директора фестивалю запрошений режисер лондонського театру Complicite Саймон Мак-Берні, лауреат престижної премії імені Лоуренса Олів’є. У Лондоні він поставив, зокрема, оперу Олександра Раскатова «Собаче серце», створену за однойменним твором Михайла Булгакова. За його концепції також був створений «Шум часу», який здобув широку популярність на четвертому міжнародному фестивалі імені Чехова.

У перший день гостям фестивалю покажуть його спектакль «Майстер і Маргарита» за романом Булгакова. Серед найбільш очікуваних постановок – «Новий роман» режисера Крістофа Оноре, «15 відсотків» Бруно Мейса, «Факультет» Еріка Вінера.

За звичаєм через кілька днів після початку офіційної частини фестивалю в Авіньйоні відкриється програма Off, яка не має спільного художнього керівництва. У ній можуть взяти участь всі охочі. Очікується, що цього року вистави відвідають близько ста п’ятдесяти тисяч людей, значну частину яких складуть туристи з різних країн.

Довідка

Авіньйонський театральний фестиваль був заснований в 1947 році відомим французьким актором і режисером Жаном Віларом . Він проходить щороку в липні просто неба. В середині дев’яностих років в Авіньйоні стали проводитися спеціальні сезони, один з яких був присвячений російському театру. Постановки актора і режисера Анатолія Васильєва і «Майстерні Петра Фоменка» склали значну частину програми.

У 2000 році в рамках фестивалю з аншлагами пройшли виступи Московського театру на Таганці, який показав спектакль «Марат – Сад» за п’єсою Петера Вайса у постановці Юрія Любимова.

В оргкомітеті зазначають, що головна мета фестивалю – зруйнувати всі кордони, насамперед – між країнами, а також налагодити діалог акторів і глядачів. Для цього в перервах між виставами спеціально проводяться круглі столи, зустрічі, обговорення. Щороку фестиваль пропонує своїм глядачам нові, часом найнесподіваніші постановки, які викликають великий відгук у критиків, режисерів, акторів, продюсерів.

У 2011 році в двох програмах Авіньйонського фестивалю взяли участь 969 театральних колективів, які представили понад 1140 вистав.

Newsru