Брат Габріеля Гарсіа Маркеса стверджує, що письменник страждає на старечу недоумкуватість

Брат колумбійського письменника Габріеля Гарсії Маркеса заявив, що його прославлений родич, можливо, страждає на старечу недоумкуватість, повідомляє BBC.

Хайме Гарсіа Маркес повідомив цю новину студентам на лекції в університеті Картахени. За його словами, лауреат Нобелівської премії 1982 часто дзвонить йому, щоб задати «елементарні питання».

«У нього проблеми з пам’яттю. Іноді я плачу, бо відчуваю, що втрачаю його», – сказав Хайме Гарсіа Маркес.

Хайме став першим членом сім’ї 85-річного письменника, який відкрито заговорив про те, що у Габріеля Гарсії Маркеса є проблеми з пам’яттю.

Кореспондент BBC  в Колумбії Артуро Уоллес повідомляє, що чутки про проблеми з пам’яттю у літератора ходили і раніше.

Молодший брат Габо, як письменника ласкаво прозвали в Колумбії, розповів, що більше не може уникати розмов про хворобу свого прославленого родича.

«Фізично він відчуває себе добре, але при цьому страждає на недоумкуватість протягом тривалого часу, – сказав Хайме. – Він до сих пір сповнений веселощів, радості й ентузіазму, таким він був завжди».

Один з найвідоміших творів Маркеса, «Сто років самотності» починається з опису сім’ї, нездатною доглядати за недоумкуватим дідусем.

Роман, створений в 1967 році, не тільки приніс Маркесу світову славу, але й став найбільш яскравим прикладом літературного методу, який отримав назву «магічний реалізм», в якому в реальність раз у раз вторгаються чари і магічні елементи.

Письменник в даний час живе в Мексиці і в останні кілька років рідко з’являється на публіці.

За словами Хайме, автор «Любові під час холери» припинив займатися письменництвом. Подібні повідомлення вже звучали у 2009 році.

Згідно із заявою видавця Маркеса, у 2010 році прозаїк завершив роботу над новим романом «До зустрічі в серпні», однак дата виходу в світ цієї книги поки не називається.

Нагадаємо, 2007 року Маркеса нагородили орденом конгресу Колумбії.

Newsru