«Прощавай, зброє!» Хемінгуея вийде із 47 варіантами кінцівки

У середині липня 2012 вийде нове видання роману Ернеста Хемінгуея «Прощавай, зброє!», яке включатиме 47 альтернативних кінцівок роману, чорнові варіанти назви, а також ранні чернетки і не публіковані раніше епізоди. Про це повідомляє The New York Times.

У додатку до нового видання, що складається з 330 сторінок, будуть зібрані всі варіанти кінцівки роману. Довжина альтернативних кінцівок варіюється від коротких пропозицій до кількох абзаців. Про видання роману спадкоємці Хемінгуея домовилися з друкарнею Scribner американського видавництва Simon & Schuster.

В інтерв’ю, даному Хемінгуеєм літературному журналу The Paris Review в 1958 році, письменник зізнавався, що останні слова роману «Прощавай, зброє!» він переписував 39 разів. Ці альтернативні кінцівки, відомі літературознавцям, раніше ніколи не публікувалися. Рукописи Хемінгуея зберігаються в Колекції Ернеста Хемінгуея в бібліотеці Джона Ф. Кеннеді. За словами онука письменника Шона Хемінгуея (Sean Hemingway), що займався їх вивченням, альтернативних кінцівок роману, про які говорив Хемінгуей, виявилося насправді не 39, а 47.

У виданні також буде опублікований список чорнових назв роману, який залишив Хемінгуей. Письменник хотів назвати роман «Любов на війні», «Досить і світу, і часу», «Чарівність» та інші. На обкладинку книги буде виставлений малюнок Хемінгуея.

Роман Хемінгуея «Прощавай, зброє!», вперше опублікований в 1929 році, багато в чому автобіографічний. Хемінгуей служив добровольцем Червоного Хреста на італійському фронті під час Першої світової війни. Після поранення він потрапив у госпіталь в Мілані, де у нього зав’язався роман з медсестрою.

Lenta.ru