Лише 6 % росіян залежні від читання

Нове опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки дозволило отримати не те щоб об’єктивну картину читацької активності, але черговий привід для роздумів.

У черговому прес-релізі ВЦВГД міститься інформація про те, «скільки росіян готові зізнатися в тому, що мають залежність від чого-небудь або кого-небудь, і як вони намагаються боротися зі своїми залежностями». Відповідне опитування було проведене в кінці травня цього року серед 1600 осіб у 138 населених пунктах в 46 областях, краях і республіках Росії.

Як виявилося, читання фігурує в десятці ключових залежностей жителів Росії після: куріння (18%), сім’ї, дітей, онуків чи коханої людини (14%), Інтернету і комп’ютера (11%), перегляду телевізора (11%), роботи (11 %), дачі та городу (7%). В прихильності до читання і книг зізналися в цілому 6% росіян. Здавалося б, цифра мала, але вельми показово, що відстають від цієї «залежності» спорт (5%), автомобіль (4%), смачна їжа, рукоділля, мобільний телефон, спілкування, подорожі, полювання і риболовля, солодке (по 3% ) і навіть алкоголь, друзі, музика, кава (по 2%).

У своїх слабкостях частіше визнаються жителі Росії молодше 35 років (43-46%), активні користувачі Інтернету (46%), жителі Москви та Санкт-Петербурга (51%). Рівно рік тому з’ясувалося, що 30% жителів Росії практично не читають книги, а минулорічне осіннє опитування виявило той факт, що в переліку найбільш популярних способів проведення дозвілля для москвичів читання стоїть на другому місці за популярністю (23% респондентів), а для петербуржців – на третьому (21%). Судячи з усього, залежність в даному випадку доводиться вважати тільки благом.

Pro-books