Бразильським ув’язненим зменшать терміни за читання

Бразильські ув’язнені зможуть скоротити свій термін, читаючи книги. Відповідний закон  було опубліковано в офіційній державній газеті Diario Oficial da Uniao. Програма отримала неофіційну назву “Спокута через читання”. Вона буде реалізовуватися в чотирьох федеральних в’язницях Бразилії.

За кожну прочитану книгу термін у’язненим скоротять на чотири дні, при цьому в рік будуть враховуватися до 12 книг. Таким чином, ув’язнені зможуть скорочувати свій термін на 48 днів кожен рік.

Ув’язнені зможуть вибирати між художніми книгами, філософією та науковими працями, якими володіє тюремна бібліотека. На читання одної праці їм відводиться від 21 до 30 днів. Після прочитання ув’язнені повинні написати есе, яке оцінюватимуть експерти, які працюють у в’язницях. У випадку, якщо злочинця упіймають на плагіаті або списуванні, його позбавлять права брати участь у цій програмі.

У в’язницях також будуть проходити семінари з читання.

У бразильських тюрмах і раніше скорочували термін, якщо в’язень вчився. Однак, як зазначає Bulhufas, це перший закон, що встановлює співвідношення між прочитаними книгами і кількістю днів, на яке буде скорочений термін. Усього в бразильських в’язницях сидять близько 513 000 осіб, із них 70 відсотків не отримали навіть середньої освіти.

Lenta.ru