Рейтинг найбільших світових видавців очолює Pearson

З десятки лідерів книжкового ринку найбільш значні втрати прибутків за рік припали на частку другого за величиною гіганта Reed Elsevier і провідного американського видавництва Random House.

Галузеві журнали Livres Hebdo (Франція), The Bookseller (Велика Британія), Buchreport (Німеччина) і Publishers Weekly (США) традиційно опублікували рейтинг найбільших світових видавничих компаній за обсягом прибутку. Фінансові показники зводив докупи європейський аналітик і консультант Рудигер Вішенбарт (Ruediger Wischenbart).

Сукупні продажі десяти найбільших видавців знизилися і склали 37,26 мільярда доларів у порівнянні з 40,6 мільярдів доларів в 2010 році. Найбільш значні втрати прибутку зафіксовані у видавничих будинках Reed Elsevier і Random House – відповідно майже 1,5 і 1,6 мільярдів доларів. Перший при цьому зміг зберегти свою позицію і як і раніше займає другий рядок в рейтингу, а найбільший книговидавець США опустився з п’ятого на восьме місце. Позиція лідера залишилася за Pearson – тепер з куди більш значним відривом від найближчого конкурента.

Через «падіння» Random House деякі місця в десятці неминуче перерозподілилися. Лідер французького видавничого ринку Hachette Livre перемістився з шостої позиції на п’яту – при тому що виручка знизилася на 224 000 000 доларів, а іспанської – Grupo Planeta – з восьмого на шосте також при втратах в 123 мільйони доларів.

У четвертій і п’ятій десятці рейтингу знайшлося місце і для найбільших російських видавництв: «АСТ» перемістилося з 55-ї на 45-у позицію рейтингу з виручкою в 330 мільйонів доларів минулого року, «Ексмо» ж – на 58-й позиції з 195 мільйонами доларів.

Десятка лідерів світового видавничого ринку виглядає так:

Pearson – $ 8,411 мільйонів (Великобританія)
Reed Elsevier – $ 5,686 мільйонів (Великобританія-Нідерланди)
ThomsonReuters – $ 5,435 мільйонів (The Woodbridge Company Ltd, Канада)
Wolters Kluwer – $ 4,360 мільйонів (Нідерланди)
Hachette Livre – $ 2,649 мільйонів (Lagardère, Франція)
Grupo Planeta – $ 2,304 мільйонів (Іспанія)
McGraw-Hill Education – $ 2,292 мільйонів (The Mc Graw-Hill companies, США)
Random House – $ 2,274 мільйонів (Bertelsmann, Німеччина)
Holtzbrinck – $ 1,952 мільйонів (Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck, Німеччина)
Scholastic – $ 1,906 мільйонів (США)

Pro-books