Власник російського видавництва «Ексмо» розповів про отримання контролю над компаніями АСТ

Російське видавництво «Ексмо» із червня поточного року керує видавничим і журнальним бізнесом свого конкурента АСТ за домовленістю з його акціонерами. Про це розповів власник і генеральний директор «Ексмо» Олег Новіков.
«Ексмо» отримало трирічний опціон на стовідсотковий контроль у трьох десятках юридичних осіб групи АСТ, у тому числі у видавництвах «Астрель», АСТ, що випускає журнали, видавництві «Прем’єра» та дистриб’юторській компанії «Білона». За словами Новікова, в угоду не входить мережа магазинів «Буква», а також її нерухомість.

За розрахунками гендиректора «Ексмо», опціон може бути виконаний протягом року. Новіков зазначив, що найближчим часом «Ексмо» має намір інвестувати 10-15 мільйонів доларів на видавництва та дистрибуцію АСТ. Окрім того, власники АСТ, хоча і не беруть участь більше в управлінні групою, мають право на отримання дивідендів у наступному році, до реалізації опціону. З урахуванням дивідендів після здійснення опціону за весь бізнес власники АСТ зможуть отримати близько 70 мільйонів доларів.

У середині травня поточного року газета «Коммерсант» із посиланням на неназвані джерела написала, що «Ексмо» веде переговори про поглинання АСТ. Сума операції оцінювалася в 400 мільйонів доларів без урахування податкових претензій до АСТ (більш ніж на 190 мільйонів доларів). Як зазначив 26 червня Новіков, чи буде угода завершена, «залежить від того, чи вдасться врятувати бізнес АСТ, який зараз знаходиться в критичному стані». У той же час учасники ринку побоюються, що операція призведе до фактичної монополізації книжкового ринку.

Основним власником АСТ є кіпрська AABP Advanced Achievement Books Publishers Ltd. У свою чергу, до числа її акціонерів входять бізнесмени Андрій Герцев, Яків Хелемський, Олег Бартенєв, Ігор Феоктистов, Юрій Хацкевич та Юрій Дейкало. АСТ не розкриває свої фінансові показники.

Співвласниками «Ексмо», найбільшого в Росії видавництва, є Олег Новіков і Андрій Гредасов. Прибуток компанії в 2011 році склав шість мільярдів рублів.

Lenta.Ru