Дніпропетровський літконкурс «Молода муза» стане всеукраїнським

Наталія Дев'ятко, Ольга Шарабура (директор бібліотеки), Юрій Могила (управління)

У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей нагородили переможців і фіналістів обласного літературного конкурсу «Молода муза – 2012».

Конкурс був заснований управлінням у справах сім’ї і молоді облдержадміністрації та Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей як щорічний ще у 2007-му році. Нині до конкурсу долучилися ІА «Міський сайт» gorod.dp.ua, на базі якого і відбувся фінал «Молодої музи».

На конкурс надійшли роботи від понад 150 авторів. Відповідно до правил були відібрані твори 105 поетів і прозаїків. Фіналістами стали твори 32-х авторів.

– Не зважаючи на не, що конкурс обласний, досить багато творів надіслали автори зі Львівської, Київської, Тернопільської, Сумської та інших областей України. Були твори навіть із Росії, якщо не помиляюся, з Магнітогорська Челябінської області, – розповідає член журі і координатор конкурсу Наталія Дев’ятко. – Якби ми хотіли, то вже могли б назвати «Молоду музу» міжнародним конкурсом, але така активність «немісцевих» авторів змушує замислитись. Особливо вразило те, що автори з інших областей часто просили, щоб їхні твори взяли участь у «Молодій музі» хоча б поза конкурсом, оскільки на теренах їхніх областей немає нічого подібного.

 

«Молода муза» відрізняється від інших літературних конкурсів тим, що в конкурсі мають право брати участь автори віком від 14 до 35 років, тобто, творча молодь. Здебільшого літературні конкурси розраховані або на шкільництво, або взагалі не мають вікового обмеження, що дає можливість письменникам, які давно видаються і мають величезний досвід, «знімати з конкурсу» левову частку всіх нагород, і через це рік від року переможцями стають професійні, але ті самі люди.

«Молода муза» – це шанс проявити себе саме для творчої молоді, тим більше, що за підсумками кожного конкурсу виходить колективний збірник творів фіналістів і переможців, який надходить до бібліотек Дніпропетровської області і, зазвичай, користується популярністю у читачів.

 

Цьогоріч перемогу у старшій віковій групі серед поетів здобула Анна Ніколаєнко, яка мешкає у с. Широкому Криворізького району. У творах Анни, підкріплених професіоналізмом і вродженим чуттям слова, однаково потужно звучать теми патріотизму, кохання і сенсу життя. Переможцем у молодшій віковій групі стала вже знана російськомовна поетка Юлія Гридасова з Дніпропетровська.

Анна Ніколаєнко

 

Серед прозаїків найвищі нагороди здобули Людмила Шамрай, яка пише українською мовою казки для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку; і ще зовсім юна фантастка Марина Лисенко (смт. Кіровське Дніпропетровського району).

Людмила Шамрай

 

Особливою відзнакою конкурсу «За майстерність втілення художнього образу» була нагороджена поетка Мандрика Євгенія (м. Дніпропетровськ).

ІА «Міський сайт» gorod.dp.ua відзначив власними нагородами казкарку Людмилу Шамрай і поетку Анастасію Сорокіну, назвавши їх «Літературним відкриттям року» конкурсу «Молода муза».

Нині розпочинається робота над новим колективним збірником і підготовка до наступного конкурсу. Вже традиційно, з кожним роком «Молода муза» змінюється і розширює свої кордони. Судячи зі слів членів журі, можливо, наступного року «Молода муза» таки стане всеукраїнським конкурсом.

 

Ірина Маковецька

Друг читача