Збіка оповідань Чехова пішла у США з молотка за $16 тис.

Збірка оповідань “У сутінках” великого російського письменника Антона Павловича Чехова, видана в 1887 році в Санкт-Петербурзі, була продана на аукціоні в Нью-Йорку більш ніж за 16 тисяч доларів.

Про це повідомляє РІА “Новини з посиланням на аукціонний будинок Bonhams.

Ця книга – перше видання третьої збірки оповідань Чехова, за який він одержав половинну Пушкінську премію Академії наук. На титульному аркуші книги красується знайомий кожному російському школяру автограф і дарчий напис – письменник подарував книгу своєму близькому другові, акторові й письменникові Павлу Свободину.

Ще одним примітним експонатом став написаний від руки вірш Олександра Блока “І пізно й темно. Покину без бажань…”.

Шедевр лірики Срібного століття був написаний олівцем на форзаці видання “Музичні моменти для фортепіано” Сергія Рахманінова. Вартість раритету перевищила 10 тисяч доларів.

Крім російської літератури, на аукціоні були представлені й інші книги, найдорожчою з яких виявилася видана в 1930 році збірка “Книга кішок”, ілюстрована легендарним французьким художником Цугухару Фудзітою. Фудзіта – знаменитий живописець і графік японського походження, найвідоміші твори якого присвячені кішкам. У представленому виданні, проданому за 74,5 тисяч доларів, можна побачити 40 графічних зображень вусатих звірків.

ICTV