Британські незалежні книжкові магазини зникають?

Згідно з інформацією, оприлюдненою Асоціацією книготоргівців Великобританії в журналі «The Bookseller», кількість незалежних книготорговців в Англії продовжує неухильно зменшуваиися, і загальна тенденція виглядає невтішно.

Кількість закритих незалежних британських книжкових магазинів в 2011 році більш ніж удвічі перевищила кількість недавно відкритих – 73 закритих проти 36 нових. Це більше ніж у 2010 році – тоді в Англії було закрито 72 магазини, при тому, що було відкрито 50 нових.

Закриваються навіть такі знакові магазини, що представляють собою ще й історико-культурну цінність, як наприклад припинила своє існування книжкова крамниця «The Harbour Bookshop», відкрита в Дартмуті в середині минулого століття Крістофером Робіном – сином письменника Алана Олександра Мілна і прототипом одного з героїв безсмертного « Вінні-пуха ». Через високу орендну платню останнім часом магазин був збитковим.  Потім єдиний книжковий магазин Дартмута був закритий.

А всього з 2005 року в Англії за шість років було закрито більше 1800 книжкових магазинів.

Така прикра ситуація склалася через неможливість незалежних книжкових магазинів відповісти гідною конкуренцією ринку електронних книг. Але ж крім магазинів електронної книги існують ще й бібліотеки, де можна скачати книги практично на будь-який смак (наприклад, http://readnonstop.ru). Саме тому керівництво британської Асоціації книготоргівців всерйоз стурбоване переглядом нині існуючих видавничих моделей і в черговий раз закликає видавців докласти всіх зусиль для забезпечення максимально можливої ​​підтримки незалежних книжкових магазинів.

Новости литературы