На аукціон виставлено портсигар, подарований Агатою Крісті своєму рятівникові

Срібний портсигар, який британська письменниця Агата Крісті подарувала саксофоністу Бобу Лімінгу, виставлений на аукціон Sotheby’s, повідомляє в понеділок сайт газети Daily Mail.

У 1926 році Крісті важко переживала нещастя, які їй дісталися – в грудні її перший чоловік Арчибальд зізнався в зраді і попросив розлучення, на психологічному стані письменниці позначилася і смерть її матері, передають «РИА Новости».

У Крісті трапився нервовий зрив, періодично вона забувала своє ім’я. На початку грудня Крісті поїхала з дому і пропала. Незважаючи на те, що до пошуків зниклої залучалися не менше 500 поліцейських, собаки і навіть літак, знайти її вдалося лише через 11 днів. Першим Крісті виявив саксофоніст Лімінг. «Втеча» Крісті супроводжувався амнезією, пізніше дослідники встановили, що вона страждала від так званої «диссоціативної фуги».

В подяку Крісті подарувала музикантові срібний портсигар з написом «З найкращими побажаннями від полковника і місіс Крісті».

Портсигар передавався в родині Лімінг з покоління в покоління.

Стартова ціна лота становить 10 000 фунтів стерлінгів (близько 15,5 тисячі доларів). Аукціон пройде в Лондоні 10 липня.

Агата Крісті стала одним із символів Великобританії. Вона належить до числа найвідоміших у світі авторів детективної прози, а її книги є найбільш публіковані після Біблії та творів Шекспіра.

Письменниця опублікувала понад 60 детективних романів, шість психологічних романів (під псевдонімом Мері Уестмекотт) і 19 збірок оповідань. У Лондоні були поставлені 16 її п’єс.

Книги Агати Крісті перекладені більш ніж на 100 мов світу.

Фільм, присвячений подіям з життя письменниці, був знятий режисером Майклом Ептедом в 1979 році. Він був номінований на премії Оскар і BAFTA в номінації «Кращі костюми».

Нещодавно лист одного з найлютіших історичних ворогів Англії також пішов з аукціону. Домашня робота Наполеона Бонапарта з англійської була продана на аукціоні Osenat за 325 000 євро.

Лист було направлено вчителю на перевірку в 1816 році. На документі стоїть сургучний штамп з імператорським орлом.

Унікальність лоту полягала в тому, що Наполеон був затятим англофобом, а саму Англію називав «країною крамарів». Втім, судячи з його «домашньої роботи», англійську мову він все ж знав добре.

NewsRu