Уряд Японії фінансує просування своєї літератури на Захід на туалетних рулонах

Уряд Японії вирішив надати держпідтримку проекту з видання в рулонах туалетного папіру англомовного перекладу оповідання Капля Кодзі Судзукі – автора знаменитих всесвітньо відомих романів жаху із серії Дзвінок.

Розповідь Капля складається з 9 розділів і займає близько 90 сантиметрів стрічки, тобто, в одному рулоні він уміщається багато разів. Вибравши короткий твір, видавці, мабуть, вирішили врятувати домочадців-любителів читання від довгого очікування біля дверей туалету: прочитати розповідь можна всього за кілька хвилин, повідомляє NEWSru.com з посиланням на ИТАР-ТАСС.

Опіку екстравагантному проекту буде надавати міністерство економіки, торгівлі і промисловості. Воно розцінює починання з туалетним папером як частину великої програми з пропаганди за кордоном сучасної масової культури Японії.

За популярним романом Судзукі знято чимало фільмів жахів і телесеріалів в різних країнах. Не так давно до нього звернулося керівництво компанії Хаясі Сейса з проханням написати оповідання спеціально для рулонів туалетного паперу. Проект розпочався в 2009 році і виявився успішним. Продано вже 300 тис. рулонів з оповіданням.

Тепер проект вирішено просувати за кордон – спочатку в якості товару для сувенірних магазинів в міжнародних аеропортах. Рулон туалетного паперу з оригінальним оповіданням жахів письменника Судзукі буде коштувати 200 єн – $ 2,5. Потім планується почати експорт.

Останнім часом друк на туалетному папері перестав бути екзотикою. Щоб отримати свої твори в такому вигляді, не обов’язково навіть бути літератором. Наприклад, будь-хто з недавніх пір може замовити собі роздруківку повідомлень з Twitter (за ціною $ 35 за чотири рулону) і ходити в туалет із нею.

Кореспондент