Домашню роботу Наполеона з англійської мови продано за 325 тисяч євро

Домашня робота Наполеона Бонапарта з англійської мови продана на аукціоні Osenat за 325 тисяч євро.

Лист було направлено вчителю на перевірку в 1816 році. На документі стоїть сургучна печать з імператорським орлом, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Унікальність лота полягає в тому, що Наполеон був затятим англофобом, а саму Англію називав “країною крамарів”. Утім, судячи з його “домашньої роботи”, англійську мову він все ж таки знав добре.

За даними Osenat, це одне з трьох наполеонівських “творінь” такого роду, які дійшли до нашого часу. Прикметно, що за раритет між покупцями розгорнулося неабияке змагання. Зрештою листа було продано за суму, що вп’ятеро перевищує передпродажну оцінку.

Зазначимо, що організатори аукціонів часто виставляють на торги речі Наполеона Бонапарта. Так, дерев’яний стілець із м’яким сидінням у гарному стані, на якому сидів Наполеон перед поразкою в битві при Ватерлоо, було виставлено на аукціон у Лондоні.

За два роки до цього шаблю знаменитого полководця продали з аукціону у французькому місті Фонтенбло майже за 6,5 мільйона доларів.

А колекцію листів, написаних Наполеоном, продали за 7,7 мільйона доларів на лондонському аукціоні Christie`s у 2007 році.

Newsru