Володарка Пулітцерівської премії стала новим поетом-лауреатом США

Володарка Пулітцерівської премії Наташа Третвей (Natasha Trethewey) днями була призначена новим поетом-лауреатом США, повідомляє Agence France-Presse. Поет-лауреат США є офіційним поетом Бібліотеки Конгресу США.

Поет-лауреат призначається директором Бібліотеки Конгресу і отримує стипендію в розмірі 35 000 доларів на рік. 46-річна Третвей стала 19-м поетом-лауреатом. Вона замінить на цій посаді Філіпа Лівайна.

Третвей почне свою діяльність у вересні 2012 року. До обов’язків поета-лауреата входить виступ з лекціями і публічними читаннями. Володар цього звання також рекомендує Бібліотеці нових поетів для включення їхньої творчості у свій архів.

Уродженка Міссісіпі Наташа Третвей стала другим за ліком поетом-афроамериканцем, що одержав звання офіційного поета Бібліотеки Конгресу, відзначає Reuters.

Третвей є автором трьох поетичних збірок. У 2007 році вона отримала Пулітцерівську премію за збірку віршів «Native Guard». Також у Третвей вийшли збірники «Bellocq’s Ophelia» і «Domestic Work». Поетеса викладає англійську мову в Університеті Еморі в Атланті.

Звання поета-лауреата США в різний час носили лауреат Нобелівської премії з літератури Йосип Бродський (1991), володар Пулітцерівської премії в області поезії 1958 і 1979 років Роберт Пенн Уоррен та інші.

У Великобританії існує аналогічне звання, проте на відміну від США полягає в тому, що в Сполученому Королівстві поет-лауреат призначається довічно, а в США – на один-два роки.

Lenta.ru