У Петербурзі книжки видаватимуть по e-mail або твітер-аккаунту

Актуальні лекції, відкриті заходи, дружні співробітники і орієнтація на відвідувачів – такими мають стати петербурзькі читальні зали за задумом організаторів проекту «Відкрита бібліотека». Вони планують змінити саму суть міських бібліотек і боротися з їхнім іміджем нудних і застарілих казенних установ.

 

У проекті вже беруть участь Маяковська і Лермонтовська бібліотеки, а восени до них приєднається і Російська національна. Почали програму з серії дискусій «Людина як вона є», на яких громадські діячі, такі як Олександр Сокуров, Артемій Троїцький та Дмитро Губін, виступають на вільну тему. Події пройдуть у читальних залах – це стане першим кроком до того, щоб зробити їх більш відкритими для якомога різних людей.

 

До проекту підключиться і острів «Нова Голландія». У рамках річної програми на острові розгорнуто читальний зал під відкритим небом. Книги будуть видавати без паспорта, а по e-mail або твітер-аккаунту. Десять стелажів заповнить бібліотека Маяковського. Всього для проекту виділили більше 3000 видань, у тому числі художню класику, сучасну літературу, книги з мистецтва і періодику.

 

Програма торкнеться і маленьких районних бібліотек, де проводитимуть семінари і тренінги для співробітників, допомагаючи молодим кадрам інтегруватися в професійне середовище.

Village