Ірак звинувачує Ізраїль у крадіжці безцінних історичних рукописів часів Вавилонської вежі

Міністерство культури Іраку заявило, що США відмовляються повертати стародавні єврейські рукописи, вивезені у 2006 році нібито «на реставрацію». Представники міністерства культури Іраку вважають, що причиною цього став інтерес, проявлений до безцінного архіву Ізраїлем.

Джерела, що повідомили про це телеканалу «Аль-Арабія», поки не змогли прийти до єдиної точки зору в питанні про те, чи були передані ці документи Ізраїлю чи ні. Проте в укладанні угоди вони практично не сумніваються.

«Ірак став жертвою найбільшої крадіжки історичних реліквій. І стоїть за цим Ізраїль», – заявив заступник генерального секретаря ЛАД Ахмад бін Хіллі.

За даними фахівців, у даний збір входить 3 000 документів і 1 700 історичних артефактів, більшість з яких датується періодом від вавилонського полону до вигнання євреїв в Межиріччі на початку нашої ери. Через величезну цінність, дана колекція зберігалася у підвалах служби безпеки Саддама Хусейна.

У 2003 році це зібрання найцінніших документів потрапило в руки американців, а у 2006 було вивезене у США. Як стверджують іракці, представники окупаційної влади клятвено пообіцяли повернути колекцію. Проте численні звернення іракської сторони, спрямовані на повернення історичної колекції поки залишаються без відповіді.

За даними телеканалу, у числі вивезених з країни скарбів знаходяться найдавніші збережені копії Тори і вавилонського Талмуда.

«З їх допомогою євреї хочуть довести, що саме вони побудували Вавилонську вежу, і тим самим сфальсифікувати у своїх інтересах історію регіону», – заявляють іракські вчені.

Новости литературы