Книга про нацистів посварила Норвегію зі Швецією

За даними журналіста Еспена Ейдума, Німеччина під час війни користувалася шведською залізною рудою.

Відносини між Норвегією та Швецією стали натягнутими після публікації книги, у якій детально описано, як Стокгольм допомагав нацистам у роки Другої світової війни, коли їхні сусіди воювали і несли втрати в боях з німецько-фашистськими загарбниками, передає «Scotsman.com».

Швеція зберегла у війні нейтралітет, а Норвегія була однією з перших захоплена гітлерівськими військами. У новій книзі описується, як Швеція дозволила німцям використовувати свою ефективну мережу залізниць для перевезення людей і матеріалів під час битви в Нарвік (місто в Норвегії на північ від Полярного кола), де розгорнулися британські війська в спробі запобігти вторгненню нацистів ( битва за Нарвік тривала 2 місяці, завершилася вона 28 травня 1940 перемогою норвезької армії і британо-французьких військ).

Журналіст з Нарвіка Еспен Ейдум три роки вивчав норвезькі, шведські та німецькі архіви, щоб встановити, як нацистам вдалося переправляти війська і вантажі до лінії фронту в Нарвік в 1940 році і що дозволило їм перетворити програну битву в рішучу перемогу, яка привела до окупації всієї країни.

Швеція хоч і зберігала видимий нейтралітет, фактично допомагала німцям, які спиралися на шведську залізну руду під час війни, вважає Ейдум.

NewsBalt