Московська влада заборонила книжковий фестиваль

Московська влада заборонила «Таганський книжковий фестиваль», який повинен був пройти з 24 по 27 травня – в мерії вважають, що захід, який проходить під відкритим небом, занадто схожий на «народні гуляння» опозиції.

«Нас заборонили. «Таганського книжкового фестивалю» не буде. Незважаючи на підписаний в управі дозвіл на проведення фестивалю, сьогодні префектура Москви заборонила наш книжковий фестиваль. Як мені пояснив Ілля Свиридов – в. о. Керівника муніципального зборів Таганського району міста Москви, – заборонили через події на Кудрінській площі і Чистих прудах», – написано в блозі.

 

Нагадаємо, саме на Кудринській площі біля станції метро «Барикадна» і на Чистих прудах з моменту інавгурації Володимира Путіна опозиціонери проводили «народні гуляння», які багаторазово розганяв ОМОН. Тепер учасники цієї акції збираються на Арбаті.

 

«Таганський книжковий фестиваль – це не тільки ярмарок книжок і цяцьок. Це три благодійних фонди. Це два десятки майстер-класів. Це небесні ліхтарики, це місяць роботи кількох людей, це вже віддруковані 10 000 плакатів і 50 000 флаєрів-запрошень», – йдеться в повідомленні організаторів.

 

Фестиваль планували провести на вулиці Шкільній. Частина вулиці збиралися розділити на «зони» – ярмарок, майстер-класи, заняття, ігри, сцену (на якій всі чотири дні будуть проходити концерти) і кафе. Очевидно, саме ця схема здалася московській владі «підозрілою»: збиралися на Чистих прудах протестувальники проти інавгурації Путіна, грали в активні ігри, співали пісні під гітару, слухали лекції та читали книги.

 

Фестиваль повинен був пройти з 24 по 27 травня за підтримки управи Таганського району Москви.

За матеріалами NewsRu