У США місто, де найбільше читають, – Олександрія

У США найбільше читачів проживають у невеликому місті Олександрія штату Вірджинія, яке розташоване неподалік від американської столиці. Воно випередило навіть такі інтелектуальні центри, як Кембридж (штат Массачусетс) і Берклі (Каліфорнія), знамениті своїми університетами.

 

Такими є результати опублікованого дослідження, проведеного найбільшим продавцем товарів через Інтернет, компанією Amazon. Її експерти, як повідомляє ИТАР-ТАСС, використовували таку методику: були проаналізовані продажі всіх друкованих книг, їхніх електронних версій, газет і журналів, починаючи з 1 червня 2011 року в містах з населенням більше 100 000 жителів.

 

У результаті першу позицію зайняла Олександрія, другим став Кембридж, а третім – Берклі. Примітно, що в першій десятці майже не виявилося американських мегаполісів, переважають зовсім невеликі міста.

 

Четвертим у списку розташований Енн-Арбор (Мічиган). За ним слідує Боулдер в Колорадо з населенням, яке ледве дотягує до 100 000 чоловік. Вибивається з цього ряду Маямі, що посіло шосте місце.

 

Далі випливає ще одне передмістя Вашингтона – Арлінгтон (Вірджинія). На восьмій позиції розташувався Гейнсвілл у Флориді, а ось на дев’ятий рядок зуміла вийти столиця країни – Вашингтон. Замикає десятку Солт-Лейк-Сіті (Юта).

 

Експерти Amazon також відзначають відмінність інтересів й уподобання читаючої публіки в різних містах. Наприклад, найбільше книг і брошур для мандрівників замовляють в Берклі. При цьому жителі Боулдер, судячи з результатів дослідження, найбільше дбають про своє здоров’я – на це місто припадає найбільше продажів книг про дієти і фітнес.

 

Лідер списку Олександрія зайняла перший рядок і за кількістю любителів романтичних історій. А от жителів Кембриджа, судячи з усього, більше цікавлять фінанси – університетський центр лідирує по замовленнях книг із категорії «Бізнес та інвестиції».

 NewsRu