У Мексиці помер письменник Карлос Фуентес. Президент висловив співчуття

У Мексиці на 84-му році життя помер письменник, драматург і публіцист Карлос Фуентес. Причин смерті поки не називають.

Свої співчуття у зв’язку з кончиною Фуентеса висловив Президент Мексики Феліпе Кальдерон. «Глибоко шкодую про смерть нашого улюбленого і прекрасного Карлоса Фуентеса, письменника і мексиканця, що належав усьому всесвіту. Спочивай з миром», – написав Кальдерон у своєму Twitter.

Карлос Фуентес народився 11 листопада 1928 р. в Панамі. Син дипломата, він вів космополітичний спосіб життя: навчався в Мехіко і Женеві, працював в університеті, в МЗС, в ООН, послом Мексики у Франції, багато подорожував по всьому світу.

Визнання прийшло до Фуентес одразу після виходу в світ його першого роману «Край безхмарної ясності» в 1958 р., в якому відтворена картина життя післяреволюційної Мексики. Пізніше вийшли у світ «Смерть Артеміо Круса» і «Старий грінго». Останній його роман «Адам в Едемі» вийшов у 2009 р., він присвячений проблемі наркоторговців у Мексиці.

Фуентес удостоєний найпрестижнішої нагороди в іспаномовному світі літературною премією Мігеля де Сервантеса, премією принца Астурійського, Національної літературної премії Мексики та ін.

РБК