Автори, що беруть участь у найбільшій німецькій антипіратській кампанії, зробили фотосесію у морзі

Уже більше півтори тисячі діячів культури і мистецтва підписали відкритий лист на захист авторського права і продовжують привертати увагу до проблеми і поза Мережею.

За повідомленням газети Die Zeit, у Німеччині проходить масштабна кампанія на захист авторських прав, ініціатором і координатором якої виступає літературний агент з Берліна Маттіас Ландвер (Matthias Landwehr). Діячі культури і мистецтва, серед яких – сотні літераторів, розгорнули неабияку активність проти «публічних нападок на права інтелектуальної власності». На початку травня в Інтернеті з’явився сайт wir sind-die-urheber.de («ми – автори») із відкритим листом, у якому йдеться про необхідність посилити законодавство в галузі авторського права. Підписалися під відозвою вже понад півтори тисячі літераторів, музикантів, фотографів та інших діячів культури.

У листі стверджується, що інтелектуальна власність нині опинилася під загрозою, а на авторське право – «гарантію матеріальної підстави для індивідуальної інтелектуальної діяльності» – публічно відбуваються нападки (камінь в город опозиційних політиків). Користувачі Інтернету, на думку авторів листа, займаються просто крадіжкою, а безконтрольне поширення в Мережі книг, музики та відеозаписів призводять до того, що їхні творці позбавляються можливості заробити на життя своєю творчістю.

Якщо вірити газеті Die Zeit, за сприяння якої проходить кампанія, це найбільший протест проти піратства в історії сучасної Німеччини. Він стартував у кінці березня у відповідь на вимогу Піратської партії пом’якшити законодавство в галузі авторського права. З тих пір були опубліковані сотні звернень, проведено епатажні фотосесії (наприклад, з авторами «в ролі» трупів у морзі і патологоанатомом в масці Гая Фокса, що символізує рух Anonymous) та інші акції.

Влада Німеччини, між іншим, досі не може прийти до єдиної думки про антипіратський закон, який опозиція розглядає як дуже можливий початок цензури в Інтернеті.

Pro-books