Стало відомим ім’я таємного коханця Федеріко Гарсіа Лорки

Таємним коханцем поета Федеріко Гарсіа Лорки в останні роки його життя був іспанський журналіст і критик Хуан Рамірес де Лукас, пише El Pais. Роман під назвою «Темна любов» (Los amores oscuros), присвячений їхнім стосункам, буде опублікований в Іспанії 22 травня.

Той факт, що у Гарсіа Лорки був коханець, якому він присвячував свої останні вірші, був відомий, проте його ім’я назвали лише зараз. У книзі, яку написав Мануель Франсиско Рейна, розповідається історія стосунків поета і його коханця, якому на момент їхнього знайомства було 17-18 років. На думку Рейни, саме Раміресу де Лукасу поет присвятив збірку «Сонети темної любові».

Рамірес де Лукас і Гарсіа Лорка зустрілися в Мадриді в 1934 або 1935 році. До того моменту Гарсіа Лорка вже був широко відомий, у той час як Рамірес де Лукас тільки приїхав у столицю Іспанії з Альбасете, мріючи стати актором. У 1936 році коханці вирішили виїхати до Мексики, проте для цього юнак повинен був отримати згоду сім’ї, оскільки на той момент йому ще не виповнився 21 рік, тобто він не досяг повноліття.

Щоб отримати дозвіл, Рамірес де Лукас поїхав в Альбасете, однак його батько, який відрізнявся консервативними поглядами, відмовив йому в подорожі і відправив вчитися в Мадрид. Що стосується Гарсіа Лорки, то він також виїхав з Мадрида на батьківщину в Гранаду в надії сховатися від націоналістів. Через кілька днів після його від’їзду в Іспанії почалася громадянська війна. У серпні 1936 року Гарсіа Лорка був заарештований і розстріляний.

Хуан Рамірес Лукас, що згодом став досить відомим в Іспанії архітектурним критиком, до кінця життя зберігав щоденники і листи, що свідчили про його роман з поетом. Незадовго до смерті в 2010 році він передав ці документи своїй сестрі, щоб вона їх опублікувала.

Гомосексуальність Гарсіа Лорки довгий час замовчувалась за сприяння як іспанського літературного істеблішменту, так і сім’ї поета. Той факт, що Гарсіа Лорка був гомосексуалістом, став широко відомий лише в кінці 1980-х років завдяки дослідженням його біографа Йена Гібсона. Існують теорії, згідно з якими Лорка був розстріляний франкістами не тільки за його прихильність поглядам республіканців, а й за нетрадиційну сексуальну орієнтацію.

Lenta.ru