У Росії передбачили кінець епохи рідерів

Російський ринок електронних книг зростає впевненими темпами, проте через відсутність «власного Amazon’a» і через купу інших факторів його темпи зростання не настільки великі, як в США, повідомляє російське Федеральне агентство з друку. Експерти прогнозують швидкий занепад епохи цифрових рідерів і витіснення їх планшетами.

Обсяг ринку легальних електронних книг у Росії в 2011 р. виріс більш ніж удвічі в порівнянні з 2010 р. – з 60 млн руб. до 135 млн руб. При цьому показник 2008-го був перевищений більш ніж у 12 разів. У 2008 р. обсяг ринку досяг 11 млн руб. Такі цифри повідомляються в звіті, підготовленому Федеральним агентством з друку і масових комунікацій.

Основними гравцями ринку електронних книг в Росії є компанії «ЛітРес» (54%) і «Аймобілко» (20%). Мережевий ресурс «ЛітРес» залишається найбільшим утримувачем пакету авторських прав на розповсюдження російськомовних книг у Рунеті.
Згідно з дослідженням компанії O’Reilly Media, продажі цифрових книг в більшості країн Європи поки не перевищують 2% від загального обсягу книжкових продажів, але до 2015 для позначення їхньої частки на ринку, можливо, доведеться використовувати вже двозначні числа.

Детальніше на CNews