2,5 мільйони книг безкоштовно роздали в чотирьох країнах світу

Масштабна акція під назвою «Всесвітня ніч книги», спрямована на підтримку читання і вперше проведена минулого року, цьогоріч вийшла за межі Сполученого королівства.

Торішня World Book Night була організована на початку березня і була своєрідним розширенням традиції святкування Всесвітнього дня книги (World Book Day), який британці відзначають з 1998 року в перший четвер першого місяця весни. Глава видавництва Canongate, Джеймі Бінг (Jamie Byng), що взяв на себе роль ідейного натхненника заходу, ще за підсумками минулорічного дійства заявляв про те, що розраховує активно розширювати географічний обшир у процесі підготовки наступної акції. На його думку, учасникам книжкового ринку інших країн нічого не заважає проводити у себе аналогічну «Ніч книги», а в майбутньому практика роздачі безкоштовних примірників ретельно відібраних книг і зовсім може стати загальносвітовою. Цьогоріч акція була присвячена до менш локального приводу  – Міжнародного дня книги та авторського права, який відзначається під егідою ЮНЕСКО.

Як повідомляє журнал The Bookseller, ідею британців поки зважилися підтримати «книжники» в трьох країнах: найближчі сусіди – Ірландія, а також Німеччина та США. У Великобританії правила гри залишилися тими ж, що і минулого року: 20 000 волонтерів роздали в цілому мільйон примірників книг: всього для акції були виділені по 40 000 копій кожного з 25 найменувань, відібраних спеціальним комітетом. Охопили літературу – від Чарльза Діккенса до Білла Брайсона – сучасного американського журналіста, мандрівника і визнаного «британознавця». У числі «зоряних» волонтерів помічені дружина принца Чарльза Камілла, всюдисущий Стівен Фрай і деякі інші ньюзмейкери, здатні, за сподіваннями організаторів, привернути увагу людей до книги та читання. До речі, не залишилися осторонь від масштабного дійства і чиновники, також підключилися до процесу роздачі книг. А автор Кеті Летте, у свою чергу, вручила примірники роману Джейн Остін «Гордість і упередження» членам двох палат Парламенту.

На Ірландію, Німеччину і США, які провели акцію вперше, припадає в сукупності близько 60 000 волонтерів і 1,5 мільйона примірників. Бінг щасливий, що стільки книг знаходять своїх читачів у рамках всього лише однієї акції і сподівається на подальше поширення ідеї світом.

Pro-books