У московському метро опублікують вірші Габріеля Гарсіа Маркеса

У поїзді «Поезія в метро», що курсує по Філевській лінії метрополітену в Москві, виставлять експозицію «Поезія та проза Габріеля Гарсіа Маркеса», повідомляє РИА Новости. До неї увійдуть фрагменти поетичних і прозових творів колумбійського письменника.

Урочистий запуск поїзду відбудеться сьогодні, 25 квітня, в 11:00 на станції «Міжнародна». В експозиції будуть представлені фрагменти як відомих широкій публіці творів письменника, так і раніше не публікованих російською мовою. Зокрема, юнацькі вірші Маркеса були перекладені спеціально для цього поїзда.

Пустити поїзд на честь Маркеса запропонував посол Колумбії в РФ Рафаель Амадор (Rafael Amador). Запуск потягу присвячений 85-річчю письменника, яке він відзначив у березні 2012 року. На честь ювілею в Росії проходить рік Габріеля Гарсіа Маркеса.

Поїзд із шести вагонів курсуватиме протягом півроку. Крім того, метрополітен випустить близько 500 000 проїзних квитків, присвячених ювілею Маркеса.

Поїзд «Поезія в метро» з’явився в листопаді 2010 року. З тих пір у ньому виставлялися вірші чилійських та італійських авторів. З літа 2007 року в московському метро на Арбатсько-Покровській лінії також курсує поїзд «Акварель», у якому виставляються репродукції картин.

Lenta.ru