Ґюнтера Ґрасса госпіталізовано через проблеми з серцем

Відомий німецький письменник, лауреат Нобелівської премії Ґюнтер Ґрасс, який опинився раніше в центрі скандалу через вірш про Ізраїль, госпіталізований в кардіологічне відділення лікарні в Гамбурзі. Про це повідомляє агентство Франс Пресс.

За словами представника лікарні імені святого Георга, 84-річний Ґрасс був доставлений до медичного закладу напередодні. Подробиці про недугу письменника в лікарні коментувати відмовилися, посилаючись на лікарську таємницю.

Німецький письменник нещодавно спровокував полеміку своїм скандальним віршем «Про що необхідно сказати», який 4 квітня було опубліковано в ряді європейських газет. У вірші письменник критикує політику Ізраїлю щодо Ірану, а також заплановані поставки підводних човнів з Німеччини до Ізраїлю.

Публікація викликала колосальну хвилю критики, в результаті Ізраїль заборонив письменнику в’їзд до країни, а в Німеччині політики та ЗМІ звинуватили Ґрасса в антисемітизмі.

Ґюнтер Ґрасс народився 16 жовтня 1927 року в місті Данцігу (нині Гданськ у Польщі). За свій роман «Бляшаний барабан» він отримав премію німецького об’єднання письменників «Група 47», а фільм, знятий за книгою, отримав «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю й «Оскар» як кращий іноземний фільм. Нобелівської премії письменник був удостоєний 1999 року.

Gazeta.ua