Китай – почесний гість Лондонського книжкового ярмарку

Лондонський книжковий ярмарок (London Book Fair) відкрився в понеділок у британській столиці.

Головним гостем виставки в цьому році обраний Китай, який планує приділити особливу увагу презентації сучасних китайських авторів і КНР. Дебютантами виставки стануть шість країн, серед яких Вірменія і Литва, а також 70 нових міжнародних компаній.

15 квітня ввечері член ПК Політбюро ЦК КПК Лі Чанчунь виступив з промовою на церемонії, що присвячена «почесному гостю» Лондонського книжкового ярмарку, яким у цьому році оголошений Китай.

Лі Чанчунь назвав Лондонський книжковий ярмарок одним з найважливіших міжнародних книжкових форумів. За його словами, Китай вважає за честь присвоєння йому статусу «почесного гостя» нинішньої виставки. Завдяки цій події, представники інших країн зможуть глибше пізнати китайську культуру, а видавці з КНР – ознайомитися зі світовими літературними шедеврами.

На урочистій церемонії також виступили герцог Йоркський принц Ендрю і міністр освіти Великобританії Майкл Гоув. Член Політбюро ЦК КПК і член Держради КНР Лю Яндун подарувала британській стороні повне зібрання творів Чарльза Діккенса китайською мовою й інші книги.

Лондонський ярмарок, який відзначив 40-річчя минулого року, є одним з провідних світових професійних форумів для письменників, перекладачів, видавців та власників літературних прав. У виставковому центрі Earls Court на заході Лондона розмістилися стенди 1,5 тисячі учасників, а в програмі триденної виставки заплановано 400 різних тематичних подій.

За матеріалами РИА-Новости та Ukrainian