Шотландський письменник пише новий роман про Джеймса Бонда

Новий роман про агента 007 Джеймса Бонда напише шотландський автор Вільям Бойд, лауреат численних літературних премій, а також номінант на британську Букерівську премію (1982).

Кандидатуру Бойда обрав фонд, що управляє спадщиною Яна Флемінга, який написав 12 романів про Бонда, повідомляє Бі-бі-сі.

“Вільям Бойд став третім письменником, до якого звернувся фонд із проханням написати книгу про британського агента. До цього у світ вийшли “Карт-бланш” (2011) Джефрі Дівера і “Диявол не любить чекати” (2008) Себастьяна Фолкса, який став бестселером. Продажі останнього роману виявилися істотно нижчими”, – зазначається в повідомленні.

В інтерв’ю агентству письменник зізнався, що погодився не роздумуючи, відзначивши, що такий виклик письменник отримує лише один раз.

Наразі відомо, що дія нового роману розгортатиметься в 1960-х роках і Бойд повернеться до класичного образу Джеймса Бонда. Передбачається, що твір буде опубліковано восени 2013 року.

Перший роман про Бонда “Казино Рояль” було надруковано в 1953 році. Відтоді продано понад 100 мільйонів копій книг про британського агента.

Вільям Бойд потрапив у шорт-лист Букера в 1982 році з твором “Війна морозива”. Популярність Бойд здобув відразу після виходу свого першого роману “Хороша людина в Африці” (1981), книга принесла йому також премію Сомерсета Моема. Він є автором таких творів, як “Блакитний полудень” (1993), “Броненосець” (1998).

Бі-бі-сі