Уряд Ізраїлю попросив позбавити Гюнтера Грасса Нобелівської премії

Німецький письменник і лауреат Нобелівської премії Гюнтер Грасс порівняв дії уряду Ізраїлю, який заборонив йому в’їзд до країни, з роботою східнонімецької спецслужби “Штазі”.

Як зазначив письменник у статті для газети Sueddeutsche Zeitung, протягом його життя йому втретє забороняють в’їзд до певної держави. Попередні два рази йому відмовляли у відвідуванні НДР і М’янми, що, як нагадав Грасс, “було звичайною практикою для диктаторських режимів”.

“Тепер же це робить міністр демократичної країни”, – заявив Грасс, додавши, що мотиви заборони і загальна позиція ізраїльської влади нагадують йому аналогічні дії Еріха Мільке, який протягом 42 років очолював “Штазі”.

Ізраїльська влада заборонила Грассу в’їзд в країну незабаром після публікації вірша “Про що необхідно сказати”, у якому він негативно відгукнувся про антиіранську політику Єрусалиму. Грасс, зокрема, назвав Ізраїль “порушником крихкого миру”, а також закликав світову спільноту звернути увагу на ізраїльську ядерну програму в тій же мірі, що і на іранську.

Крім заборони на в’їзд до країни, уряд Ізраїлю також запропонував позбавити Грасса Нобелівської премії з літератури, отриманої ним в 1999 році. Представники Шведської академії, що займається врученням премій, у відповідь на це підкреслили, що не бачать підстав для такого кроку, оскільки нагорода була присуджена письменникові виключно в знак визнання його літературних заслуг.

Lenta.ru