Оксфорд і Ватикан займуться оцифруванням стародавніх манускриптів

Бодліанськой бібліотека в Оксфорді і Ватиканська апостольська бібліотека збираються оцифрувати близько 1,5 мільйона сторінок стародавніх рукописів і викласти їх в інтернеті. Про співпрацю сторін і новому проекті повідомляється на сайті британської бібліотеки.

Планується, що вченим з усього світу стануть доступні передусім тексти з трьох областей: грецькі манускрипти, інкунабули XV століття (перші друковані книги) і манускрипти давньоєврейською. Більшу частину матеріалу для оцифровки (приблизно дві третини) надасть бібліотека Ватикану.

Перш за все такий проект був задуманий для дослідників, які отримають доступ до вивчення древніх рукописів. На реалізацію цього задуму планується витратити близько 3,17 мільйона доларів, які виділить британський фонд Polonsky Foundation, що підтримує різні культурні та освітні проекти.

Оцифровка матеріалів буде йти близько чотирьох років. Бодліанськой бібліотека вже співпрацювала з фондом Polonsky Foundation, на чиї кошти пройшла оцифровка близько 280 000 фрагментів Каїрської генізи – збори середньовічних документів, виявлених у сховищі каїрській синагоги Бен Езри в кінці XIX століття. Тепер вони доступні в інтернеті.

Lenta.ru