Російська православна церква отримала останки матері Достоєвського

НДІ та Музей антропології МДУ передав Російській православній церкві останки матері Федора Достоєвського Марії Федорівни. Акт про передачі церкві останків матері письменника був підписаний в п’ятницю, 13 квітня.

На церемонії були присутні правнук Достоєвського Дмитро, президент Фонду Достоєвського Ігор Волгін, директор Санкт-Петербурзького літературно-меморіального музею Достоєвського Наталія Ашимбаєва та інші.

Потім катафалк з прахом Марії Достоєвської доставили в Іоанно-Предтеченський собор підмосковного міста Зарайська, де над її труною відслужили літію. Прах матері Достоєвського буде перепоховано на старовинному цвинтарі церкви в селі Моногарова в Зарайському районі, недалеко від родового маєтку Достоєвських Дарове.

Спочатку мати Достоєвського була похована на Лазаревському цвинтарі. Він був знищений в 1930-і роки, після чого останки матері письменника були ексгумовані з ініціативи антрополога і дослідника роду Достоєвських Михайла Волоцького. У НДІ та Музеї антропології МГУ вони зберігалися з 1934 року.

Передача РПЦ останків матері Достоєвського є одним з етапів проекту «Пам’ять» з відновлення фамільних поховань Достоєвських на Зарайський землі. Сам Федір Михайлович Достоєвський похований в Александро-Невській лаврі в Санкт-Петербурзі.

Lenta.ru