Google згортає програму підтримки незалежних книготорговців

Незалежні книготорговці США розчаровані рішенням технологічного гіганта припинити спільну програму з продажу електронних книг.

Директор Google Books Скотт Дугалл (Scott Dougall) повідомив у своєму блозі, що спільна програма Google з Американською асоціацією книготорговців (American Booksellers Association) не виправдала покладених на неї надій, і надалі Google буде продавати електронні книги виключно через сервіс Google Play. Генеральний директор ABA, в яку входить близько 1500 незалежних книжкових магазинів США, Орен Тейчер (Oren Teicher) вже заявив, що організація «дуже засмучена» рішенням Google.

Президент книготорговельної компанії Powell’s Books Емілі Пауелл назвала те, що трапилося, величезним розчаруванням: «Рішення про співпрацю з Google, прийняте нами кілька років тому, було важливим кроком, наблизило нас до зміцнення наших позицій у секторі електронних книг».

Нагадаємо, що угода між Google і ABA була укладена ще влітку 2010 року, і її ключовим пунктом стала можливість придбання електронних книг не тільки безпосередньо в магазині Google, але і на всіх сайтах, які стануть учасниками партнерської програми. Через рік з’явилося повідомлення, що до програми підключилося всього 300 членів Асоціації. Мабуть, ця інертність, а також не зовсім задовільні фінансові результати і стали причиною того, що інтернет-гігант у підсумку згорнув спільний проект. Важливим фактором є і те, що пріоритети компанії за останні два роки серйозно змістилися в бік підтримки і розкрутки власного магазину Google Play.

Варто також відзначити, що компанія Google в даний момент працює над випуском свого першого планшета. Його реліз планується на літо поточного року.

Роздрібна ціна новинки, мабуть, буде перебувати в діапазоні від 199 до 249 доларів. Щоб успішно конкурувати з іншим популярним пристроєм, Kindle Fire, спеціалісти Google намагаються зробити все можливе, щоб ціна їхнього винаходу не перевищувала 200 доларів. Мабуть, саме тому вони і відклали презентацію планшета Google з травня 2012 року, на який вона була спочатку намічена, на липень.

Pro-books