Сценарист звинуватив Мела Гібсона в антисемітизмі

Сценарист Джо Естерхаз звинуватив голлівудського актора Мела Гібсона в антисемітизмі.

Естерхаз і Гібсон разом працюють над фільмом про Юду Маковея. Гібсон задумав цей проект близько десяти років тому, і лише минулого вересня зміг заручитися підтримкою кінокомпанії Warner Bros. і розпочати роботу над сценарієм разом з Естерхазом, відомим з фільму «Основний інстинкт».

Першою версією сценарію студія була незадоволена, і вся картина опинилася під питанням, незважаючи на те, що попередній фільм Гібсона на біблійну тему, «Страсті Христові» виявився вкрай прибутковим, зібравши у світі $ 612 млн. Після того як стало відомо про сумніви Warner Bros., Естерхаз поширив лист зі скаргами на антисемітську лайку Гібсона, яку йому доводилося терпіти під час роботи.

«Джо, я отримав твого листа. Більша частина фактів, тверджень і дій, які ти приписуєш мені в цьому листі, – абсолютна вигадка. Я вважаю, що ти, як людина принципова, відмовився б від проекту – незважаючи на будь-які гроші, якби справи йшли так, як ти пишеш. Думаю, проблеми зі мною у тебе виникли тільки після того, як Warner Bros. відмовилися від твого сценарію», – наводять іноземні ЗМІ відповідь Гібсона на звинувачення Естерхаза.

Гібсон визнав, що в певних обставинах міг бути різким і занадто запальним, «подібно до більшості творчих людей», але нагадав, що вже мав нагоду вибачатися за свій темперамент перед сценаристом. Однак він вважав за краще розірвати відносини з Естерхазом, оскільки «за 25 років роботи зі сценаріями ніколи не зустрічав більш неякісно зробленої роботи і не стикався з більш бездарно витраченим часом».

Звинувачення в антисемітизмі висуваються проти Гібсона не вперше. Так, ще в 2006 році йому довелося публічно вибачатися за висловлювання, допущені в розмові з поліцейським, який зупинив його за водіння в нетверезому стані. Звістка про початок його роботи над фільмом про Маковея викликала бурю обурення в Ізраїлі, де «Страсті Христові» також визнали антисемітською картиною. Репутація актора до того ж сильно постраждала під час розлучення з моделлю Оксаною Григор’євою, яка в ході судового процесу оприлюднила аудіозапис, з якого стало відомо, що Гібсон недобропорядно висловлювався про латиноамериканців та афроамериканців.

Фокус