Знайшли невідомий детектив поетеси Віслави Шимборської

У Кракові в квартирі польської поетеси і Нобелівської лауреатки Віслави Шимборської був виявлений раніше невідомий детективний роман, написаний нею в юності. Як повідомляється на сайті радіо Thenews.pl, твір знайшов колишній секретар Шимборської Міхал Русінек після її смерті.

Роман під назвою «Блиск револьвера» (Gleam of the Revolver) імовірно був створений, коли Шимборська ще вчилася в школі. За словами Русінека, детектив написаний в стилі ранньої Агати Крісті. Секретар також розповів, що твір не планується до публікації, проте він буде включений в архіви Шимборської.

Архів поетеси буде зберігатися в літературному музеї в Кракові, який планується відкрити в майбутньому. Влада міста вже схвалила відповідний проект.

Віслава Шимборська народилася в 1923 році недалеко від Познані. На початку 1930-х років вона переїхала до Кракова, де й жила до кінця своїх днів. Вона є автором більше ніж 30 віршованих збірок, а також перекладачем французької поезії. Остання збірка віршів Шимборської вийде в Польщі 20 квітня цього року.

Нобелівську премію з літератури поетеса отримала в 1996 році «за поезію, яка з граничною точністю описує історичні й біологічні явища в контексті людської реальності». Шимборська також була нагороджена премією Гете і премією Гердера. Віслава Шимборська померла 1 лютого 2012 у себе вдома.

Lenta.ru