Середній вік американських письменників знижується за рахунок збільшення дітей-авторів

Останнім часом у США спостерігається зростання тенденції видання книг за свій рахунок, причому чималу частку таких книг займають твори, написані авторами-дітьми.
Рахунки ці – за американськими мірками не такі вже й великі, оплачують зрозуміло батьки, які не бачать нічого поганого в тому, щоб забезпечити нові можливості для своєї дитини.
Прикладом цьому можна назвати видавництво KidPub, яке за останній рік випустило 140 книг. За свої послуги – загальну редактуру тексту, п’ять надрукованих на папері примірників і забезпечення продажів на Amazon, видавництво бере 250 доларів. «Коли діти отримують коробку книг, на обкладинці яких стоїть їхнє ім’я, і ​​потім бачать себе серед авторів, викладених на Amazon.com, вони відчувають себе кимось на кшталт рок-зірок», – каже видавець.
Це стало можливим завдяки поширенню технології друку на вимогу, і збільшення числа малих друкарень, що забезпечують публікацію за рахунок автора.
Кевін Вайс, директор компанії Author Solutions, стверджує, що цього року його компанія видасть більше 400 робіт авторів, які не досягли 18-річного віку: «Сьогодні у 14-річної дитини шанси стати популярним такі ж, як у 50-річного. І навіть більше, оскільки сучасні діти непогано розбираються в нюансах життя в соцмережах».
Причому такими авторами-дітьми цікавляться не тільки «френди», а й «справжні», дорослі медіа. Про них знімають телерепортажі, беруть у них інтерв’ю.
Критики звичайно відзначають, що почати публікуватися замолоду – це дуже непогано, проте коли вас видають за свій рахунок – це не цілком правильно. Адже література вимагає досвіду, оскільки це не тільки можливість зв’язно викласти придуману історію, а й життя в світі, дослідження його особливостей, це і взаємодія зі світом.

Новости литературы