Літературні негри пишуть книжки за акторів

Нещодавно в «Нью-Йорк Таймс» вийшов скандальний матеріал від імені «літературного негра» Джулії Москіно. Жінка, яка взяла участь у випуску кількох «зіркових» книжок, стверджувала, що шеф-кухарям допомагають писати книги і збирати рецепти численні асистенти. Зокрема, у статті була наведена фотографія обкладинки кулінарної книги Гвінет Пелтроу. У статті повідомлялося про те, що нібито якась Джулія Тершів написала книгу замість Гвінет Пелтроу. Більше того, згадувалося, що вона вже розпочала роботу над другою кулінарною книгою актриси.

Подібний матеріал не міг залишитися непоміченим. Гвінет Пелтроу тут же виступила із заявою, що кожне слово в її книзі написано нею самою. На захист актриси встала авторка 20 кулінарних книг Рейчел Рей. Її «складальник рецептів» також почав претендувати на частинку слави, проте Рейчел відповіла йому в своєму мікроблозі, що не заперечує його участі в підготовці книги, однак підкреслила, що в ролі «літературного негра» той ніколи не виступав.

Під «гарячу руку» також потрапив і англійський шеф-кухар Джеймі Олівер. Джулія Москіно висловила подив, чому він зізнається, що в процесі видання книги він працював разом із помічниками, але при цьому ображається, коли його «позбавляють авторства» його книг.

Новости литературы