Акунін після опозиційних мітингів вирішив підписати роман своїм справжнім прізвищем

Новий роман Бориса Акуніна під назвою «Арістономія» вийде відразу після травневих свят.

«Це буде роман з філософськими відступами і подвійним прізвищем на обкладинці: Акунін-Чхартішвілі», – уточнили у видавництві.

У своєму блозі на Livejournal Акунін пояснював, що в кінці минулого року вперше після довгої перерви взявся за роман про Фандоріна, проте змушений був перерватися, коли тільки робота увійшла в найбільш захоплюючу фазу, оскільки «неможливо писати виразний роман, коли думки зайняті іншим»: письменник брав найактивнішу участь в організації опозиційних мітингів, починаючи з грудневої акції на Болотній площі.

«Весь грудень і майже весь січень я був у творчому заціпенінні. Політичні події зовсім вибили мене з робочої колії. Фандорінський роман я відклав, бо радикально змінився настрій. Через деякий час я відчув, що мене тягне взятися за книгу, яку я писав фрагментами кілька років. Це «серйозний» роман, перший у моєму житті. Свого часу довів його до фіналу – і надовго відклав. Все там начебто було, а чогось головного не вистачало. Як «воскова персона»: зовсім як жива, тільки не дихає і не ходить. У березні я цей роман нарешті закінчив. Російські події якимось мені самому не зрозумілим чином дали книзі потрібний імпульс. Зараз книга вже готується до здачі», – пояснює Акунін у своєму блозі.

Письменник уточнив, що книга називається «Арістономія», але значення цього слова стане зрозумілим лише після її прочитання. Він також зізнався, що саме для цього тексту просив своїх читачів надсилати йому старі фотокартки.

«Тепер я відчуваю, що скоро буду готовий продовжити книгу про Фандоріна. Тільки вона, мабуть, стане дещо іншою за кольоровою гамою. Відразу й назва з’явилася: «Чорне місто». Може, ще поміняється, не знаю», – підсумував романіст.

Останнім часом він не випускав книг ні під своїм власним прізвищем Чхартішвілі, ні під найбільш відомим своїм псевдонімом Борис Акунін, зате у видавництві АСТ в якості експерименту вийшло кілька романів, придуманих Чхартішвілі-Акуніним авторів – Анни Борисової та Анатолія Бруснікіна. Таємниця була розкрита в січні.

Newsru