Ернест Хемінгвей зізнався у вбивстві улюбленого кота

Американському письменнику Ернесту Хемінгвею одного разу довелося застрелити улюбленого кота. Про цей епізод йдеться в одному з неопублікованих листів Хемінгвея, виставлених на огляд в Бібліотеці імені Джона Ф. Кеннеді у передмісті Бостона, передає Lenta.ru.

У бібліотеці представлені 15 листів Хемінгвея, адресованих венеціанському аристократу Джанфранко Іванчичу, з яким письменник познайомився у 1949 році.

Послання, про які йде мова, були написані в період з 1953 по 1960 рік. У той час Хемінгвей жив на Кубі.

У листі, датованому 22 лютого 1953 року, Хемінгвей розповідає про те, як його кота на ім’я Віллі збила машина. Тварина мучилися, тому письменнику не залишалося нічого, окрім як пристрелити його. Доручити вбивство кота комусь іншому Хемінгвей не зміг.

Далі в листі Хемінгвей зізнається, що йому доводилося стріляти в людей, але ніколи не доводилося вбивати «когось, кого він знав і любив протягом 11 років, і хто і з двома зламаними лапками продовжував муркотати».

Письменник також зазначає, що відразу після того, як він пристрелив кота, до його будинку під’їхали якісь туристи. Він сказав їм, що зараз не дуже вдалий час для розмов і попросив їх поїхати. Проте «багатії на «Кадилаку», як назвав їх Хемінгвей, висловили думку, що приїхали саме вчасно для того, щоб побачити «великого Хемінгвея, який плаче за котом». Письменникові довелося у грубій формі виштовхати настирливих шанувальників.

Кіт Віллі, відповідно до книги «Коти Хемінгвея: ілюстрована біографія» став прообразом одного з котів у книжці «Острова в океані».

Хемінгвей був відомий своєю любов’ю до котів. До 1945 року у нього їх було 23. Хемінгвей, зокрема, був володарем шестипалого кота. Його нащадки, що успадкували шестипалість, тепер є однією з визначних пам’яток будинку-музею письменника на Кі-Весті.

Раніше будинок відомого Ернеста Хемінгвея, розташований на острові Кі-Вест у штаті Флорида, отримав статус пам’ятки літературної спадщини. У відповідний реєстр особняк в колоніальному стилі був внесений в ході церемонії, проведеної Американською асоціацією бібліотек.

Newsru