Присудили премію Андерсена

Лауреатом премії імені Андерсена 2012 року стала аргентинська письменниця Марія Тереса Андруетто (María Teresa Andruetto). Найкращим ілюстратором було визнано чеського письменника й художника Петра Сіса (Petr Sís).

Марія Тереса Андруетто працює в широкому діапазоні жанрів – від романів до поезії та критичних статей. Журі відзначило майстерність письменниці у «створенні важливих та оригінальних творів, де головну увагу приділено естетиці».

Петр Сіс відомий не лише своїми книжками для дітей, а й ілюстраціями в журналах Time, Newsweek, Esquire та The Atlantic Monthly.

У довгому списку премії Андерсена цього року опинилося 28 художників та ілюстраторів із різних країн.

Літературну премію імені Г. Х. Андерсена часто називають Нобелівською премією у сфері дитячої літератури. Вона є щорічною нагородою від Міжнародного департаменту книжок для молодих людей (IBBY) для живого автора чи ілюстратора, чиї твори зробили вагомий внесок у дитячу літературу.

Премія Андерсена є найвищою міжнародною відзнакою для дитячих авторів та ілюстраторів. Опікується нагородою королева Данії. До журі премії входять фахівці в галузі дитячої літератури з усього світу.

Премію для авторів вручають кожні два роки із 1956-го, для ілюстраторів – із 1966 року. Переможці одержують золоту медаль і диплом; грошового еквіваленту премія не має. Серед переможців минулих років – Астрід Ліндґрен, Еріх Кестнер, Туве Янссон, Квентін Блейк, Девід Алмонд.

На додачу до премії IBBY видає «Почесний список» найкращих сучасних книжок для дітей – блискуче написаних, ілюстрованих і перекладених.

В Україні цього року запроваджено власну літературну премію для дитячих письменників – «Великий Їжак». Уперше «Великого Їжака» вручать 25 травня 2012 року. Список фіналістів оголосять наприкінці березня.
Gazeta.ua